Sbírka korunkových uzávěrů a fotogalerie plechovek

Zdravím Vás všechny, kteří jste zavítali na moji www stránku. Jmenuji se Zdeněk Zvalo a bydlím v Dobrovici. Svoji sbírku korunkových uzávěrů jsem začal shromažďovat v roce 1973. Tehdy jsem sbíral i zátky ražené, které jsem později se sbírky vyloučil, protože se mi nelíbily.
Od roku 1976, kdy jsem přesídlil z Moravy do Čech jsem začal korunkové uzávěry třídit a evidovat. Od roku 2001 jsem se rozhodl sbírku prezentovat pomocí internetu i ostatním kolegům. Vzhledem k tomu, že je to velice časově náročná práce, předem se omlouvám za neúplnost při zveřejnění celé mé sbírky. Také bych rád poděkoval ostatním kolegům sběratelům za pomoc při zařazování neurčených korunek.
K dněšnímu dni obsahuje sbírka 20.700 kusů zaregistrovaných uzávěrů ze 160 zemí světa.

Sbírku plechovek jsem začal shromažďovat v roce 1983 a v současné době ji celou předělávám a fotím. Vzhledem k nedostatku místa jsem musel začátkem roku 2014 přistoupit k radikálnímu snížení počtu nasbíraných plechovek, kterých již bylo více než 4.000 kusů. Ponechal jsem si jen české pivní plechovky a soudky, některé kolekce plechovek od energetických nápojů a ze zahraničních pouze novější slovenské (ty starší jsem rozdal zájemcům, kteří se přihlásili).
K dnešnímu dni obsahuje fotogalerie 2.130 kusů česko-slovenských plechovek a soudků.

Kontaktní adresa pro korespondenci : crowncaps.zz@gmail.com