Sbírka korunkových uzávěrů a plechovek

Zdravím Vás všechny, kteří jste zavítali na moji www stránku. Jmenuji se Zdeněk Zvalo a bydlím v Dobrovici. Svoji sbírku korunkových uzávěrů jsem začal shromažďovat v roce 1973. Tehdy jsem sbíral i zátky ražené, které jsem později se sbírky vyloučil, protože se mi nelíbily.
Od roku 1976, kdy jsem přesídlil z Moravy do Čech jsem začal korunkové uzávěry třídit a evidovat. Od roku 2001 jsem se rozhodl sbírku prezentovat pomocí internetu i ostatním kolegům. Vzhledem k tomu, že je to velice časově náročná práce, předem se omlouvám za neúplnost při zveřejnění celé mé sbírky. Také bych rád poděkoval ostatním kolegům sběratelům za pomoc při zařazování neurčených korunek.
K dněšnímu dni obsahuje sbírka 19.000 kusů zaregistrovaných uzávěrů ze 160 zemí světa.

Sbírku plechovek jsem začal shromažďovat v roce 1983 a v současné době ji celou předělávám a fotím. Vzhledem k nedostatku místa jsem musel začátkem roku 2014 přistoupit k radikálnímu snížení počtu nasbíraných plechovek.
Ponechal jsem si jen české plechovky a soudky a ze zahraničních pouze ty, které byly vyrobeny před rokem 1989 (staré typy plechovek). Z ostatních plechovek jsem začal vytvářet fotogalerii. Chtěl bych touto cestou poděkovat za příspěvky ve formě fotografií do galerie kolegovi Standovi Vinklárkovi ze Šenova u Nového Jičína (© DJ-Stanley). Jeho fotografie obohatily galerii o zajímavé exponáty z různých koutů zeměkoule.
K dnešnímu dni obsahuje sbírka 590 kusů českých plechovek a soudků a 144 kusů starých zahraničních plechovek.

V současnosti je ve fotogalerii ke shlédnutí celkem 1.726 fotografií plechovek a soudků ze 53 zemí světa.

Kontaktní adresa pro korespondenci : crowncaps.zz@gmail.com